Teljes országos lefedettség mellett tartalmazza az országban elérhető valamennyi műholdas helymeghatározó rendszer (GPS, GLONASS, Galileo, BeiDou) információit. Az indulást követő bő egy hónapban számos pozitív tapasztalat gyűlt össze a fejlesztéssel kapcsolatban, így érdemes erre az izgalmas időszakra röviden visszatekinteni.
Az iparági sajtó és az AXIÁL Kft. egyaránt beszámolt az új hálózat kiépítéséről, a rendszerre épülő új, minden eddiginél magasabb technológiai színvonalú, mAXI-NET 2.0 elnevezésű RTK korrekciós jelszolgáltatás indulásáról, amely az Infobex Kft. és az AXIÁL Kft. együttműködésében vált elérhetővé. Augusztus 16-án elindult az új szolgáltatás, majd szeptember 13-án ünnepélyes startra is sor került. Jól jelzi a fejlesztés súlyát, hogy Dr. Nagy István agrárminiszter személyesen vett részt az ünnepélyes indítási procedúrán, illetve számos a felsőoktatásban vagy a versenyszférában tevékenykedő szakember és piaci szereplő is megjelent az eseményen.
Több mint 1 hónap távlatából visszanézve értékelhetjük az átállás folyamatát, illetve annak sikerét. Nem kis kihívás volt kiépíteni, tesztelni, majd beüzemelni egy ilyen új hálózatot, miközben a felhasználók zökkenőmentes kiszolgálását a régi (mAXI-NET) és az új (mAXI-NET 2.0) szolgáltatásban is folyamatosan biztosítani kellett. Ehhez ráadásul szűk, mindössze 2 hónapos ütemterv állt rendelkezésre. Az Infobex Kft. professzionális hozzáállásának köszönhetően probléma nélkül, a tervnek megfelelően tudták felszerelni és üzembe helyezni a legújabb generációs Trimble Alloy bázisállomásokat, és felépíteni a háttér infrastruktúrát, élen a Trimble Pivot VRS caster alkalmazással.
A mi feladatunk igazából ezt követően kezdődött. Tesztelnünk kellett a jel elérhetőségét, kompatibilitását a partnereink által használt különböző gyártmányú gépeken, illetve precíziós gazdálkodási eszközökön az ország minden szegletében. Mintaértékű volt az együttműködés a precíziós gazdálkodási csoportunk mérnökei, a gépes üzletágaink kollégái, az Infobex Kft. rendszer mérnökei, valamint a technikusaink között. Feszes ütemben, de az előre meghatározott tesztelési procedúrát betartva elvégezték a kiírt teszteket. Az összegyűlt adatok kiértékelését és a szükséges finomhangolásokat követően eljutottunk az egyik legnagyobb kihíváshoz: át kellett állítani a felhasználókat az új rendszer használatára. Tekintve a felhasználók nagy számát, nagyon nagy kihívás lett volna erőgép (rover) oldalon beavatkozni és egyesével módosítani a beállításokat – nem is beszélve ennek időigényéről és költségvonzatáról. A modern technológiának és a Trimble támogatásának köszönhetően az Infobexes kollégák megtalálták azt a megoldást, mely lehetővé tette a szerver oldali átállást, így anélkül sikerült átállítani a felhasználókat az új szolgáltatásra, hogy egyetlen géphez is ki kellett volna menni, vagy gépoldali beállítást kellett volna végrehajtani.
Az átállás tehát augusztus 16-án egyetlen pillanat alatt megtörtént, a felhasználók legfeljebb annyi változást tapasztaltak, hogy – ha kellően korszerű a műholdvevőjük – hirtelen lényegesen több műholdat kezdett követni az eszközük. Az elmúlt bő egy hónapban semmilyen panasz nem érkezett, és a terveknek megfelelően a régi műholdvevőket használó felhasználók sem kerültek hátrányosabb helyzetbe. Nem tapasztaltunk jelkimaradást vagy pontossági problémát sem. Az ígéret tehát valóra vált: egy minden eddiginél pontosabb, stabilabb szolgáltatás áll a mezőgazdasági felhasználók rendelkezésére a mAXI-MAP 2.0 révén.
Amennyiben felkeltettük érdeklődését, az alábbi űrlap kitöltését követően kollegáink felkeresik bővebb tájékoztatásért!