Megújult, továbbfejlesztett Horsch Maestro vetőgépek!

Megújult, továbbfejlesztett Horsch Maestro vetőgépek!

Az időjárás egyre többször állít bennünket nehéz feladat elé. Lassan a régi megfigyelésekből eredő dátumok és időszakok is módosulnak, nem kis kihívást jelent ez a gazdálkodók számára.

Az, hogy március közepén esni fog-e a hó, vagy esetleg már napraforgót kell vetni, már lassan megszokott kérdéssé válik. A megújult Horsch Maestro vetőgépek viszont új lehetőségeket biztosítanak a Horsch precíziós vetőgépek sorában.

A 2019-es Agritechnica kiállítás egyik új bemutatkozója volt a Horsch Maestro DV és CV típus. Az új típusok fejlesztésekor a fő célkitűzés az egyszerűség és átláthatóság volt, annak érdekében, hogy a gép minél kezelőbarátabb legyen. A fejlesztések alapjául a korábbi Maestro CC típus szolgált, innen vált külön a DV és CV típuscsalád.

 

Az új típusok fejlesztésekor a fő célkitűzés az egyszerűség és átláthatóság volt, annak érdekében, hogy a gép minél kezelőbarátabb legyen.

 

A Maestro DV esetében a magtartályok a vetőkocsikon kaptak helyet, míg a műtrágyát egy központi tartály kezeli. Ez a tartály lehet 2800 literes, vagy akár 3500 literes osztott kivitelű megoldásban is elérhető. Az osztott tartály előnyét ott használhatjuk ki, ha kétféle műtrágyát szeretnénk kijuttatni. A Maestro DV csak 8 soros kivitelben érhető el, ezzel szemben a CV lehet 8, 9 vagy akár 12 soros változatú is. Sortávolságát tekintve 45, 50, 70, 75, 80 cm vagy akár a 30 col is kivitelezhető.

A CV típus esetében elérhető a központi magtartályos rendszer is, ami azt jelenti, hogy a soronkénti 70 literes tartályok helyett, egy, az SW típusoknál megszokott kombinált vetőmag- és műtrágyatartály kérhető. A több éves fejlesztés eredményeként a Maestro CC típusban használt adagoló egységet is lecserélték.

 

A Maestro CV elérhető 8, 9 vagy akár 12 soros változatban is.

 

A Horsch szlogen kiválóan jellemzi az új rendszert: egyszerűbben – gyorsabban – pontosabban. A vetés megkezdésekor a gépkezelő kiválasztja a vetőmag méretének megfelelő vetőtárcsát. A korábbi, fűrészfogas kiképzéssel szemben az új vetőtárcsák már furatos kialakításban készülnek. Ha sikerült a megfelelő vetőtárcsát kiválasztanunk, akkor csak be kell helyezni az adagolóba, a vetőmagfeltöltést követően már csak a mélységállítást kell elvégezni a kocsikon. A monitoron keresztül információt kapunk a vetés minőségéről, így a kihagyásokat vagy a dupla vetéseket gyorsan tudjuk korrigálni azáltal, hogy a traktor fülkéjéből megváltoztatjuk a vákuum értékét.

 

A vetőgépekkel kötött talajviszonyok mellett, nedves körülmények esetén is tovább lehet dolgozni.

 

A korábbi típusnak megfelelően van lehetőség mikrogranulátum kijuttatására, ami a DV esetében 200 liter, míg a CV típus esetében 300 literes tartályból kerül kiadagolásra egy csigás adagoló rendszeren keresztül. A fejlesztések során az ejtőcsövet is optimalizálták a még nagyobb pontosság elérése érdekében. A magárok aljára egy, a fenék rész formálására alkalmas éket lehet kérni, amelynek szerepe a még jobb beágyazásban van. A gépen található műtrágyacsoroszlya egy tárcsás, mélységtartó kerékkel ellátott. Ennek a kialakításnak köszönhetően kötött talajviszonyok mellett, nedves körülmények esetén is tovább lehet dolgozni.

A gépekről további információkat, részletes tájékoztatást a Horsch gépek forgalmazója, az AXIÁL Kft. területileg illetékes gépértékesítő kollégái tudnak adni.

 

Forrás és kép: agroinform.hu

 

 

Újdonságok a gabonavetőgépek háza táján

 

Minden gazdaság munkájában fontos szerepet tölt be a gabonavetőgép, a legtöbb helyen jelentősen nagyobb az éves futásteljesítménye, mint egy precíziós vetőgépé. >>

 

Elérhető

Kapcsolódó cikkek