MRT EASY SZÉRIA
A Manitou gépek esetén az értékesítés nagyobb részét az ún. Privilege típusjelzésű rakodógépek teszik ki.

"Premium" vagy "Rental"?

A Manitou gépek esetén az értékesítés nagyobb részét az ún. Privilege típusjelzésű rakodógépek teszik ki. Mely alapján a forgóvázas teleszkópos rakodók piacáról általánosságban elmondható, hogy főként a „prémium” kategóriás gépekre van igény. Ugyanakkor jelentős piaci részesedéssel bír a forgóvázas rakodógépek egyszerűbb, gyakran „rental” jelzésű tagjai, melyek teherbírásban és emelési magasságban nem sokban különböznek a prémium kategóriától, ugyanakkor kényelmi és egyéb műszaki tudásban szerényebb paraméterekkel rendelkeznek, mint ahogyan az más gyártóknál is megfigyelhető.

 

 

 

A Manitou piaci vizsgálatokat követően a korábbi MRT M széria tagjait a megváltozott piaci igényeknek megfelelően továbbfejlesztette. Ennek köszönhetően megszületett az MRT EASY gépcsalád. Az M széria 4 típust foglalat magában, ezzel szemben 3 EASY – MRT 1440 EASY, MRT 1640 EASY, MRT 1840 EASY - típus közül választhatunk. A francia gyártó az elérhető típusok csökkentésével elérte, hogy a gépek gyártási költsége kedvezőbb legyen, hiszen mindhárom típus azonos alvázra épül.

 

Az MRT EASY gépcsalád

Az MRT EASY széria három típust foglal magában:

  • MRT 1440 EASY
  • MRT 1640 EASY
  • MRT 1840 EASY

 

A gépek tehát – típusjelzésnek megfelelően – 4000 kg-os teherbírásúak, típustól függően, 14-16-18 méteres emelési magasság mellett. Az EASY gépek kompaktméretűek mind szélességet, mind magasságot tekintve beleférnek a 3 méterbe.

Stabilizátorok használata nélkül a maximális magasságon 1800 kg, még a letalpalók használatával típustól függően akár 2900 kg teherbírásra is képesek.

A korábbi M széria teleszkóp rendszerű letalpalókat használt, ezzel szemben az EASY család megalkotásakor ezt egyszerűbb kivitelű stabilizátorokra cserélték a MANITOU szakemberei. Az új stabilizátorokba nyomásérzékelő szenzorok kerültek beépítésre, amelyek folyamatosan adatokat küldenek az MRT rendszerébe. Az új rendszernek köszönhetően a kezelőnek kevesebb figyelmet kell fordítani a gép fixálásához. Az új stabilizáló rendszer használatának köszönhetően a gépek „lábnyoma” 15,88 m2-re nőtt.

 

A megújult alváz mellett a másik jelentős változás a gépek kabinja. Ami a belsőt illeti teljes egészében a Privilege széria kezelőszerveit, belső műszerfalát kapták meg ezek a típusok is, még külsőt tekintve a korábbi M szériához képest a lekerekített formák nagyobb hangsúlyt kaptak. A változtatásoknak nem kizárólag esztétikai funkciójuk van, hanem a módosításoknak köszönhetően a kabin mérete megnövekedett, jobb lett a rálátás mind a gémre, mind a munkaeszközre egyaránt.

A gépek alapverzióban a torony 400°-os elfordulásra képes, ugyanakkor opcióban a 360° is elérhető.

 

Az igaz, hogy a gépek mind küllemet, mind műszaki tartalmat nézve egyszerűbbek a Privilege szériánál, ugyanakkor magukban hordozzák a Manitou MRT forgóvázas teleszkópos rakodók sikerének alapját: nevezetesen többek, mint egyszerű rakodógépek, eszközhordozók, amelyek segítenek a vállalkozás minden rakodási munkáját megoldani. A különféle csatlakoztatható munkaeszközök palettája igen széles. Az EASY gépcsalád tagjaihoz is használhatók a különféle munkakosarak, darucsörlők, az egyszerű raklapvillán, rakodókanálon kívül.

Az MRT „Easy” szériával a Manitou azon ügyfeleit célozta meg, akik a Privilege-nél egyszerűbb forgóvázas rakodót keresnek, ugyanakkor az emelési kapacitás terén nem kötnek kompromisszumot. Természetesen kínálatunkban továbbra is elérhető a Privilege gépcsalád, amely emelési magasságot tekintve 18 métertől akár 30 méterig megoldást kínál, 4-5 tonnás teher mozgatására.

További információért keresse területi képviselőinket!