„Az egész Fendt csapat nagyon büszke”- nyilatkozik Peter-Josef Paffen AGCO/Fendt igazgató a díjjal kapcsolatban. „A Fendt traktorok kinézete mögött nem áll egy nagy megbízott dizájn-cég sem. Van egy sikeres, Tom Maier által vezetett belső dizájn csapatunk, akik minden egyes új traktorunkhoz egy egyedi Fendt megjelenést kreálnak. A Fendt 1000 Vario-val sikerült ennek a csapatnak olyan kinézetet adni egy gépnek, amiről sugárzik az erő és a csúcstechnológia.”
Peter-Josef Paffen AGCO/Fendt igazgató
41 nemzetközi szakember a bírák padján
57 nemzet, 5200 terméke és fejlesztése jelentkezett be a Red Dot díjra. 41 független, szabadon futó dizájner, dizájn-menedzser és szakújságíró szigorú szabályokhoz kötve bírálta a nevezett termékeket.
Egy Fendt-ben megmutatkozik a minőség és az innováció
„A traktor funkcióinak összekapcsolása egyfajta külső megjelenéssel, ami aztán erőteljes kisugárzást ad. Ez számunkra az igazán szép, kihívás teljes feladat” –mondja Tom Maier. „Egy Fendt-ben megmutatja magát a minőség és az innováció, ennek ugyan úgy ki kell tűnnie már a dizájnból is” –mondja a Fendt cég dizájn-felelőse.
Ez a hitvallás tapintható és látható is az 1000-es Vario-n: Példának okáért ilyen a Fendt Life Cab kifinomult „Soft-Touch” belső kárpitozása, vagy az elegáns Dieselross emblémába integrált első kamera.
Mi is az a Red Dot Award?
A piros pont dizájndíj, vagy Red Dot dizájndíj (Red Dot Design Award) egy olyan dizájn tematikájú pályázati rendszerű verseny, melyben a "Red Dot", azaz "piros pont" a minőség védjegye. Az esseni Dizájncentrum Észak-Rajna-Vesztfália nevű cég által alapított díj – a Peter Zec és Otl Aicher által kitalált „Roter Punkt” – eredete 1955-re nyúlik vissza és három fő területen adományozzák: termékdizájn ("Product Design"), kommunikációs dizájn ("Communication Design") és dizájnkoncepció ("Design Concept").
A díjak elnyeréséért hagyományosan a legnagyobb cégek, intézmények – mint az Apple Inc., a BMW vagy a Van Gogh Múzeum – is versenybe szállnak.
Forrás és képek: fendt.com, wikipedia.hu