Dr. Bokor Árpád dékánhelyettes köszöntő szavait követően dr. Orosz Szilvia, az ÁT Kft. takarmányanalitikai igazgatója bevezető előadásában részletesen számba vette azokat a műszaki-technológiai kérdéseket, amelyek a kukorica silózása, illetve a kukoricaszilázs készítése során leginkább befolyásolják a takarmánynak való minőséget. Utalt ezek fontosságára annak tükrében, hogy a takarmányadagok összetételében egyre nagyobb szerepet játszik a korai gabonafélék és a fűszilázsok felhasználása.
A kukoricaszilázs minőségét jelentősen befolyásolja a silózógépek munkája. A betakarítási technológia műszaki követelményei csak korszerű szecskázógépekkel, manapság elsősorban a járvaszecskázókkal teljesíthetők. Ezeknél a fejlesztések a motorteljesítmény növelésére, az erősített járószerkezetek kialakítására, továbbá új szecskázórendszerek bevezetésére irányulnak. Ezeket vette számba dr. Hajdú József a Konstrukciós újdonságok az újabb fejlesztésű önjáró szecskázógépeken című előadásában.
A gyakorlati kérdések között kiemelt helyen áll a hatékony szemroppantó berendezés alkalmazása. E téren a CLAAS újdonsága az USA-ból származó MULTI CROP CRACKER SHREDLAGE intenzív szemroppantó egység, amelyet Mihalovics Tamás, az AXIÁL Kft. termékmenedzsere mutatott be igen szemléletesen előadásában.
A megtermelt kukoricaszilázst, homogén keverék készítésére és annak hatékony kiosztására alkalmas takarmánykeverő-kiosztó berendezésekkel lehet kijuttatni. A különböző konstrukciós kialakítású önjáró takarmánykeverő-kiosztó kocsik technikai és technológiai jellemzőit a hallgatóság dr. Kelemen Zsolt ábrákban gazdag előadásából ismerhette meg.
További információt a CLAAS silózókról IDE kattintva kaphat!
Kép: CLAAS
Forrás: magyarmezogazdasag.hu