Ezek egyik hozadéka az alkalmazkodási kényszer a nagyon szélsőséges talajállapotokhoz, nagyobb bedolgozandó szármaradvány kihívása, kitettség a túl száraz és túl nedves állapotoknak.
Ezen művelések sok esetben igényelnek finomabb vetés előtti műveleteket is, vagy akár egy menetben szeretnének finomabb, kezelhetőbb talajállapotot létrehozni. A klasszikus magágykészítők ezekre a feladatokra csak ritkán alkalmasak, de a cserélhető opciós eszközök, mint pl. a FRAKOMB nehéz kapával, a mellső kapákkal, nehézkapára szerelt ívelt lándzsákkal, szépen ki tudják szélesíteni az alkalmazhatóság sávját.
Azonban van egy határ, amit nem tudnak átlépni, erre született meg az UNIKOMB a FRAMEST részéről.
Alkalmazható
1. Sekély és középmély (5-15 cm) tarlóápolásra búza, repce, napraforgó tarlókon
2. Rövidtárcsák utáni mélyítésre, morzsalékosabb állapot kialakítására
3. Szántás elmunkálásra
4. Lazított talaj elmunkálására, magágykészítésre ősszel
5. Ősszel tárcsázott, vagy lazított talaj elmunkálására tavasszal
Előnyei
- Az öt gerendelyre szerelt magas kapák között nagy az átömlési keresztmetszet, ami szármaradványos területeken fontos.
- Az erős kapaszáraknak köszönhetően jó a talajba hatolási képesség és a mélységtartás.
- A variálható kapacsúcsoknak köszönhetően jól lehet alkalmazkodni a többféle körülményhez.
- Kellő minőségű talajlezárás a többféle hengernek köszönhetően.
- A művelési mélység alatti talaj finomrepesztése.
- A rezgő kapaszárak jó lazító, penetrációs és aprító hatása a rögfrakció csökkentése érdekében.
- Az opcionálisan kérhető karbid lapkás kapák bontószöge meredekebb, ezért a talajt még beágyazott állapotában tudják nagyon hatékonyan aprítani. Nem emelik, szaggatják a talajt.
Jellemzői
- 5 sorban elhelyezett kapák, 7-800 mm gerendaosztással
- 176 mm kapaosztás
- 60 cm váz alatti szabadmagassság
- 30 x 30 mm kapaszárak
- 40 mm széles lándzsák, 285 mm széles lúdtalpkapák. További kapatestek kiválasztására van lehetőség.
- Középre helyezett szállítókerekek a kisebb fordulási sugár érdekében. Ez nem megy a kapák közötti átömlés rovására.
- Öt teljes értékű kapasor található a középvázon is az előretolt elemeknek köszönhetően.
- A gép elől három helyen van stabil támasztókerékkel alátámasztva a nyugodt járásához, az egyenletes mélységtartásához. Hátul a hengersoron fut.
- A gép közepe és a szárnyak külön tudnak talajkontúrozni, lekövetik a domborzatot, nem engedik billegni
- A vonórudat és szárnyakat úszóban kell használni.
- Első művelőelemként hullámos vágótárcsa, hidraulikus simító rendelhető, vagy használható opció nélkül.
- Opcióként a kapák mögé egyengető, rugólapos simítók szerelhetők gerendával.
- Jelenleg választható hengeropciók hátulra: egysoros sárkaparós ékhenger, duplasoros ékhenger, duplasoros TT henger. A hengerek hátul egy vonalban helyezkednek el, egyenletes a tömörítés. Dupla henger esetén az elsőt mindig lehet picit emelni, hogy maga alá terelje az esetleges vastag, szármaradványos művelt réteget, ne tolja meg.
|
||
Munkaszélesség |
6,4 m |
8,2 m |
Szállítási szélesség x magasság x Teljes hossz |
3 m 3,3 m 8,9 - 9,1 m |
3 m 4,15* m (csökkenthető 4 méterig) 8,9 - 9,1 m |
Kapák száma |
36 db |
46 db |
Tárcsás opció lapok száma |
36 db |
46 db |
Vonóerőigény |
240 Le + |
300 Le + |
Max. munkamélység |
15 cm |
|
Kapák húzástávolsága |
176 mm |
|
Kapagerendák osztása |
700 – 800 – 800 – 800 mm |
|
Váz alatti szabadmagasság |
600 mm |
|
Minimálisan javasolt felszereltségű gép tömege |
3pont vonórúd, előművelő nincs, lúdtalp kapák, rugólapos simító, ék henger, |
|
6900 kg |
7300 kg |
|
Maximális tömeg teljes opciózással |
3pont vonórúd, hullámos tárcsa hidraulikus állítással, lapkás lúdtalp – lándzsa vegyes szerelésű kapák, rugólapos simító, dupla ék henger, |
|
7800 kg |
9100 kg |
2025 tavaszán demókörútra indulunk a FRAMEST újdonságával, az UNIKOMB kapás kultivátorral!