Kapcsolat
SZIE hallgatók látogatása az AXIÁL-nál

SZIE hallgatók látogatása az AXIÁL-nál

A múlt pénteki nap nem csupán a XXII. Alföldi Állattenyésztési és Mezőgazda Napok nyitónapja volt, ugyanekkor történt, hogy a gödöllői Szent István Egyetem (SZIE) hallgatói ellátogattak központi telephelyünkre.

 

 

A közel 50 fős delegáció jó hangulatban érkezett meg Bajára, ahol egy, cégünk tevékenységeit, szervezetét, programjait és aktuális eredményeit bemutató előadás mellett egy telephelyi séta is szerepelt a napirendben.

Azonban a rövidnek ígérkezett látogatás, saját meglepetésünkre jócskán elnyúlt. A prezentációt tartó kollégánk, Nagy Tibor, a cégcsoport Gépüzletágának igazgatója alig győzött válaszolni a feltett kérdésekre. A legizgalmasabbaknak a traktoreladás mutatói, illetve a mAXI-NET gép- és eszközfüggetlen RTK korrekciós rendszerrel kapcsolatos részek bizonyultak.

Természetesen szóba kerültek az aktuális álláslehetőségek és a Kooperatív Szakmai Gyakorlati programunk is, aminek keretén belül, már több SZIE gépészmérnök hallgató tölthette itt gyakorlati idejét és került véglegesen is felvételre.

Nagy Tibor kollégánk hangsúlyozta, hogy természetesen fontos a szakmai felkészültség és a rátermettség, de a megfelelő hozzáállás – a rugalmasság és dolgozni akarás – az, ami pótolhatatlan.

Tekintse meg képgalériánkat a Facebook oldalunkon!

 


„AXIÁL a Jövő Szakembereiért”

Cégünk a hazai szakemberképzésben és az utánpótlás nevelésben látja a mezőgazdasági szakma jövőjét és fejlődési lehetőségét, ennek szellemében indítottuk el az „AXIÁL a Jövő Szakembereiért” programot.

Pillérei:

I. A MEGFOSZ és Fiatal Gazdák Magyarországi Szövetségével, vagyis az AGRYA-val való együttműködés. Ennek keretein belül elsősorban a pályájuk elején álló fiatal mezőgazdasági vállalkozókat célozzuk meg és konferenciákon, regionális oktatásokon adjuk át az agrártechnikához kapcsolódó korszerű gyakorlati ismereteket.

II. A program második elemeként az AXIÁL a középiskolai és felsőoktatásbeli gépész szakember-képzés mellé állt. A gödöllői Szent István Egyetem Gépészmérnöki Karával együttműködve a Kooperatív Szakmai Gyakorlat keretein belül fogadjuk a karon tanuló, utolsó éves gépészmérnök hallgatókat, hogy nálunk töltsék el a szakmai gyakorlatukat.

III. A gyakorló szakembereket és gépkezelőket célozzák a gépkezelői oktatásaink, mely elméleti és gyakorlati elemeket is ötvözve a cég által forgalmazott gépek kezelésének és üzemeltetésének gyakorlati képzésére összpontosít. A cég bajai oktatási központjában és a gyakorlati gépbemutatókon keresztül már az elmúlt időszakban is évente több mint ezer szakember kapott friss és korszerű kezelői és üzemeltetési ismereteket.

IV. A program negyedik eleme kevésbé közvetlen módon, a fiatalabb generációkat, illetve az ágazattól távolabb élőket hivatott megszólítani és közelebb vinni a mezőgazdasági technika világához a mezőgazdasághoz és a mezőgazdasági gépészethez köthető eseményeket támogatásával.

 

 

 

Elérhető

Kapcsolódó cikkek