Lezárult az AXIÁL Nemzetközi Karikatúra Pályázat

Lezárult az AXIÁL Nemzetközi Karikatúra Pályázat

2012. szeptember 13. csütörtök.
  (Axiál)
65 ország 335 versenyzője mérettette meg magát.

Érkeztek versenyzők Algériától Brazílián, a Chilei Köztársaságon, Egyiptomon, Libanonon, Litvánián keresztül az Urugvay-i Keleti Köztársaságig bezárólag a világ minden szegletéből. Rengeteg pályamunka érkezett, ezek közül közel 400 meg is ütötte mind tartalomban, mind technikailag azt a színvonalat, amiről úgy éreztük, méltán képviseli az Axiál Kft. forgalmazta gépeket.

A zsűrizés volt a karikatúra pályázat egyik legnagyobb kihívása, hiszen nagyon sok jó mű közül igazán nehéz volt a 9 legjobbat kiválasztani. A zsűrizést Kelemen István, a rajzpályázat lebonyolításában komoly segítséget nyújtó karikaturista, Kovács Zita művészettörténész, Kiss Roland és Keresztényi Attila grafikusok, az Axiál részéről pedig Harsányiné dr. Fodor Gyöngyi ügyvezető asszony és Sasi Gábor marketingigazgató alkották.

A három helyezett pénzjutalomban részesült, míg további hat versenyző elismerő oklevelet kapott.



Oklevélben részesültek:

 


Facebook oldalunkon megtekinthető a karikatúra pályázatra beérkezett összes alkotás. A 2012. szeptember 30. éjfélig legtöbb like-ot szerző mű az Axiál különdíját kapja meg!

 


 

Gratulálunk a djíazottaknak és minden résztvevőnek köszönjük a munkáját!


A résztvevő listája / THE LIST OF PARTICIPANTS
02. 09. 2012
65 country 335 artist

Algeria:
Boubaya Ali Faiz
Austria:
Klaus Pitter

Argentina:
Luis Silva

Australia:
Leszek Hermanowicz

Argentina:
Norberto Vecchio
Daniel Eduardo Varela

Azerbaijan:
Seyran Caferli

Belgium:
Luc Descheemaeker
Stefaan Provijn
Sunnerberg Constantin

Brasil:
Albert Lobo
Bira Dantas
Carlos Jorge Nunes
Cival Einstein
Clayton Rabelo
Eduardo Augosto Simch da Silva
Elcio Prado
Erico Junqueira Ayres
Jeremias Castro
José Antonio Kelmann Paulo
Marcelo Rampazzo
Paulo Emmanuel Cunha da Silva
Wilson Rodrigues Morosin Junior


Bulgaria:
Anantoliy Stankulov
Irien Trendafilov
Nikolay Tchobanov
Nikolay Arnaudov
Stefan Despodov
Trayko Popov
Tsocho Peev
Valery Aleksandrov
Zidarov Veselin

Bosnia and Herzegovina:
Sljivi Husein
Resad Sultanovic

Canada:
Oscar Malatesta

China:
Ba Bilig
Bingling
Fan Lin Tao
Feng Guibo
GaiYu
Guibao Gai
Jia Rui Jun
Li Jingshan
Li Kui Jun
Li Zhong
Lv Guo-hong
Ma Heng Chao
Peidong Lou
Shen Ying
Wang Da Peng
Wang Rui Sheng
Wuti Houshiming
Yang Xiang Yu
Zhao Yunsheng Hi
Zhong Li
Xiaoqiang Hou
Xin Yang
Qiao Wei

Chile:
Saluos Del Horate

Columbia:
Camilo Andrés Triana Cubillos
Fredy Reimert
Ramiro Zapata
Raul Alfonso Grisales
Raúl Fernando Zuleta

Costa Rica:
Ferreol Murillo Fuentes
Francisco Munguía Villalta

Cuba:
Carlos David Fuentes Hierrezuelo
Ramiro Zardoya
Roberto Castillo Rodriguez

Croatia:
Damir Novak
Emil Strniša
Marko Ivic
Nikola Listes
Zarko Luetic Zar
Željko Pilipovic

Czech Republic:
Jiri Srna
Jiri Kostyr
Evžen David
Frantisek Frk Kratochvil
Marie Plotena
Lubomir Kotrha
Novák Jiří
Tomáš Truneček

Egypt:
Ahmed Samir Farid
Wesam Khalil

Estonia:
Enn Ehala

Finland:
Heino Partanen

France:
Rene Bouschet
Roger Mofrey
M. Peigneux Gerald

Germany:
Astrid Lange
Steffen Jahsnowski-Herschel
Valeriu Kurtu
Volker Schürmann

Greece:
Grigoris Georgiou

Hungary:
Alexandra Horváth
Anikó Bodnár
Anikó Faddi
Andrea Jozsi
Anna Fejér
Artur Juhász
Attila Kovács
Balázs Kiss
Balázs Laki
Béla Reményi
Béla Weisz
Béla Angyal
Büki Istvan
Csengele Kinga Bajka
Dávid Fister
Dávid Balogh
Dávid Sebestyén
Dóra Nagy
Enikő Nyárádi
Ervin László Nagy
Gábor Gregovszki
Gábor Bodolai
Gergő Ármen
Gergely Bacsa
Gergely Orbán
György Németh
Imre Szmodis
István Parázs
János Őri
György Csikós
Károly Lugosi
Károly Kutasi
Konrád Eckert
László Bandur
László Béda
Levente Fazekas
Máté Steiner
Mihály Hegedűs
Miklós Csík
Norbert Horváth
Paula Chelemen
Péter Csikár
Tamás Baranyai
Tamás Cserép
Tibor Herédi
Tivadar Török
Rozália Tóvaj
Sándor Teszák
Sára Kollár
Szabolcs Gedei
Szabolcs Kollár
Zsófia Laukó
Vilmos Földes
Virág Frank
Zita Nagy
Zoltán Csányi
Zoltán Lehotay
Zoltán Lovász
Zoltán Németh
Zsolt Hajdu

India:
Govind Lahoti
Mahesh Kumar Dubey
Mohammed Asharab Ali.M
Umamahendarnath Pantangi
Raghupathi Sringeri
Sathishvelan Dhayalan
Santosh Paliwal
T.V.G. Menon
Yathi Siddakatte

Indonesia:
Armen Hamonangan
Atmaja Septa Miyosa
Damaring Ferasmara
Darsono
Hidayatullah Taufan

Iraq:
Ali Alsaadi

Iran:
Ali Aghaey
Ali Shafei
Afsoun Azimi Moghaddam
Arash Rahimkhani
Bahman Jalali Nokandeh
Behrooz Firoozi
Elham Rajabi
Hossein Rahimkhani
Masoud Ziaei Zardkhashoei
Mehdi Afradi
Mehdi Haghshenas
Mehdi Mohammadi Roozbahani
Mohammad Saleh Razm Hosseini
Mohammad Ali Khalaji
Mohsen Zarifian
Mostafa Sattarian
Mostafa Hossein Nia
Rahim Asghary
Saeed Sadeghi
Sara Valania
Shahram Rezaei
Homayoun Abdolrahimi
Usef Arezoo
Yusof Eslami
Vahid Alimohamad

Israel:
Boris Erenburg
Edi Mattes
Eynat Mendelson
Ninio Nissim

Italy:
Angelo Campaner
Marino Tarizzo
Paolo Dalponte
Zaza Leonardo
Zordan Daniele

Kazakhstan:
Aidarbek Gazizov

Kosovo:
Agim Krasniqi
Mentor Berisha

Lebanese:
Redwan al Farekh

Luxembourg:
Pol Leurs

Lithuania:
Amalijus Narbutas
Ilja Bereznickas

Morocco:
Abdellah Fadil

Macedonia:
Jordan Pop-Iliev
Darko Janev

Myanmar:
Ko Swe

Mexico:
Antonio Garcia
Armando Román Rivas Rodríguez
Ruben Eduardo Soto Daz
Sergio Navarro

Montenegro:
Sredanovic Lazo

Nigeria:
Azuka Nwokocha
Amowie Festus

Norvay:
Firuz Kutal

Palestinian:
Hazem Nassar

Peru:
Fernando Carrasco

Philippines:
Nicole Guillarte

Poland:
Dariusz Wojcik
Henryk Cebula
Michal Graczyk
Jacek Lanckoronski
Marcin Bondarowicz
Pawel Kuczynski
Slawomir Luczynski
Tadeusz Krotos
Tomasz Niewiadomski
Zbigniew Piszczako

Republic of Belarus:
Marina Gorelova
Vitaly Bondar

Romania:
Adám Takács
Artuche Felix
Carmen Niculina
Constantin Pavel
Cristinel Vecerdea-CRIV-
Cretu Marin
Doru Axinte
George Licurici
Gheorghe Postelnicu
Gelu Pascal
István Para
Imola Réka Zillman
Marian Lupu-LUPINO
Mihai Boaca
Nastase Leonte
Nicolae Ionita
Pavel Constantin
Victor Eugen Mihai Vem
Ovidiu Ambrozie Borta

Russian Federation:
Aleksei Kivokurtcev
Alexander Galaganow
Alexander Umyarov
Andrey Salivanov
Andrey Zhigadlo
Evgeny Merkuriev
Igor Smirnov
Ivan Anchoukov
Jevgenyija Alekszejevics Sznezsko
Kokarev Sergey
Leonid Melnik
Roman Peshkov
Valentin Druzhinin
Vital Bondar
Vladimir Khakhanov
Kononov Dmitry

Serbia:
Aleksander Blatnik
Ivan Lazarevic
Branko Djukic
Goran Novakov
Jovan Prokopljevic
Jugoslav Vlahovic
Krcmar Design
Mihailo Grbic
Mileta Miloradovic
Milenko Kosanovic
Nikola Kostandinović
Sasha Dimitrijevic
Srdic Slobodan
Severin Sikanja
Tovirac Zoran Toco

Slovakia:
Miroslav Barvircak
Pavol M. Kubis

Slovenia:
Darina Kličkova

Spain:
Alejandro Tempesta Tastás
Bartolome Matas Atienza
Ignacio Serrano
Valiakhmetov Marat
Vicente Biosca Martínez
Omar Figueroa Turcios
Vicente Rey

Syria:
Morhaf Youssef
Raed Khalil

South Korea:
Joo Young

Sudan:
Elrayah Ombaddi
Talal Nayer

Sweden:
Midhat Ajanovic

Thailand:
Passaprawas A-Chinoboonwat

The Netherlands:
Peter Nieuwendijk
Ramin Saqeb

Turkey:
Ahmet Ümit Akkoca
Cem Koc
Kemal Ülker
Mert Gurkan
Muammer Kotbas
Mustafa Yıldız
Nihat Celik
Oguz Gurel
Ramazan Ozcelik
Salih Kütükçü
Tan Oral
Tekin Gurekin
Recep Ozcan
Omer Cam

U.K.:
Gary Barker
Ross Thomson

Ukraine:
Alexander Dubovsky
Aleksey Kustovsky
Gennadiy Nazarov
Konstantin Kazanchev
Kusnezow Daniil
Michael Mayevsky
Mykola Kapusta
Oleg Gutsol
Siminoga Vadim
Yuriy Galiakbarov
Vladimir Kazanevsky
Valery Momot
Valeriy Chmyriov
Zinoviev Alexandr

U.S.A.:
Andrzej Pacult
Phu Nguyen
Roozbeh Jafarzadeh

Uruguay:
Raquel Orzuj

Uzbekistan:
Makhmudjon Eshonkulov


Info:
István Kelemen – grafikuskelemen@gmail.com