FacebookYoutubeAxiál WebáruházHírlevélAXIÁL RSS

Berthoud PRIMER 2000

Mezőgazdasági gépek - Berthoud

Berthoud PRIMER 2000

 

Vezérlési rendszere, megbízhatósága, kis karbantartási igénye, értékállósága és egyszerű kezelhetősége Európa-szerte az egyik legkedveltebb kis permetezőgéppé tette. A Primer –t a maximális üzembiztonság, kicsiny karbantartási igény jellemzi s természetesen nem egy olyan Berthoud által szabadalmaztatott fantáziadús megoldás lelhető fel rajta, mely máig megkülönbözteti azonos kategóriájú piactársaitól.  A nagyon rövid és éppen ezért hihetetlenül fordulékony és stabil Berthoud Primer 2000 literes permetlétartálya a törések és repedések elkerülése végett nagy rugalmasságú és ütés állóságú polietilénből készül, csakúgy, mint a gép súlyvonalában, a gép orr részében elhelyezett 100 literes ill opcionálisan rendelhető 280 literes technológiai tisztavíztartály, mely elhelyezkedése folytán további stabilitást kölcsönöz a gépnek. A  leegyszerűsített kezelhetőség záloga a gép bal oldalán lévő, lévő, nagyon egyszerűen kezelhető, számskálával ellátott szeleprendszer, mely hihetetlenül egyszerű módon képes biztosítani a permetezőgép 17 funkciójának vezérlését. A közvetlenül a szeleprendszer alatt elhelyezett szivattyú következtében a csövek száma, lecsökkent ill. maximálisan lerövidült. A gép külső szemrevételezésekor a csövek kívülről egyáltalán nem láthatóak. Ennek a megoldásnak további eredménye, hogy jószerivel alig vehető észre visszamaradó anyag és lerakódás. A vegyszerbekeverő tartály elhelyezése, annak optimális magasságának megtervezése a műszaki, ergonómiai és egészségügyi szempontok lettek maximálisan alapul vételével történt. A közvetlenül a szelepek mellett található vegyszerbekeverő tartály segítségével a permetlé könnyen és gyorsan keverhető be, s az ezen tartályban lévő göngyölegmosó   segítségével  a göngyölegek gyorsan és hatékonyan moshatóak s mindez úgy kivitelezhető, hogy a kezelő személy arca, testfelülete a lehető legmesszebb kerül a vegyszertől.

A Primer típusú permetezőgépeken a permetlé menetsebességarányos kijuttatása 2 különböző rendszer segítségével lehetséges. Ezek közül egyik a DPTronic szabályozás, mely olyan megoldás, ami kizárólag a Berthoud gépekre jellemző. A hagyományosnak tekinthető, átfolyásmérővel mért, mennyiségalapú szabályozás hátrányaira, hibáira nemet mond, ehelyett nyomás alapon történik a vegyszerezés kontrollálása. A nyomás alapú szabályozás esetében nem használunk átfolyásmérőt, amivel kiküszöböljük a lerakódásokból adódó, keresztmetszet változásból, kopásból eredő hibás méréseket, így az abból eredő eltéréseket is. A DPT esetében nincs szükség visszafolyó ágra sem, így egyrészt időt tudunk megtakarítani a visszafolyó ágak kalibrálásának elhagyásával, illetve azok mosásával sem kell foglalkoznunk, másod sorban pedig a kevesebb alkatrész kevesebb hibaforrást és karbantartást is jelent. Hogyan is működik a rendszer? Ugyan úgy megtaláljuk a szivattyút, nyomáshatárolót, szakaszoló szelepeket mint a hagyományos rendszerben, viszont a szakaszoló szelepeknél találunk egy nyomásmérő szenzort. A szenzor által mért nyomás elektromos jel formájában kerül a monitorba, ahol ez a jel, a sebesség jel és a felhasználó által megadott permetezési paraméterek alapján a rendszer egy szelepet vezérel. Ez a szelep felelős azért, hogy a szórókeretre a megfelelő mennyiség jusson minden esetben.

A permetlé kijuttatás másik lehetősége biztosító másik lehetőség a GDA szabályzó rendszer, amely minden esetben egy sebességfokozathoz és fúvókamérethez rendelten szabályozza a kijuttatandó lémennyiséget. A Berthoud Primer Gama 130 DUGATTYÚS szivattyúja 130 liter folyadék szállítását teszi lehetővé, de a gép megvásárolható nagyobb teljesítményű Gama 160 –as dugattyús szivattyúval is.. A Berthoud Primer permetezőgépek a négyállású szórófejtartókkal ellátott, 15, 16, 18, 20, 21 méter munkaszélességű RCSI ill. RLD típusú keretstruktúrával vásárolhatóak meg. Az egyszerű kialakítású, négykaros önszintező felfüggesztésű RLD szórókeret egy síkbeli, mégis kitűnő tulajdonsággal bíró keretstruktúra, melynek első-hátsó irányú törésvédelemmel ellátott külső szakaszai vannak, melyek esetében biztosított az eredeti pozícióba történő automatikus visszaállás. Ezen a nagy kopásállóságú poliészter lakkal fedett, könnyen kezelhető ívelt kialakítású acélszerkezeten a munkahengerek a szórókeret nyitott helyzete esetén kerülnek zárt helyzetbe, aminek az a következménye, hogy a permetlé nem jut a munkahengerbe.